27 листопада 2021 р., субота
 
 
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
Новини Статті Соціоніка Крамниця Мотиватори Мольфар Українська традиція

Американський науковець вважає, що біографія Ісуса сфабрикована на основі біографії Тита Флавія щоб втихомирити бідних

12.10.2013 00:07 | © “Аратта-Україна”
Share/Bookmark
Американський бібліограф Джозеф Етвілл виступив із новими доказами альтернативної теорії в історії християнства. Вчений стверджує, що християнство було плодом витонченої державної пропаганди.

Бібліограф вважає, що біографія Ісуса сфабрикована на основі біографії Тита Флавія щоб заспокоїти бідних
Бібліограф вважає, що біографія Ісуса сфабрикована на основі біографії Тита Флавія щоб заспокоїти бідних
Наступного тижня Етвілл, автор книги «Месія кесаря​​: римська змова заради вигадування Ісуса» (Caesar’s Messiah: The Roman Conspiracy to Invent Jesus), виступить у Лондоні, пише The Independent.

Етвілл представить свою теорію, згідно з якою Новий Завіт був написаний римськими аристократами I століття і що вони цілком сфабрикували історію Ісуса Христа.

«Християнство може вважатися релігією, але насправді воно було розроблене і використовувалося як система контролю умів, щоб породжувати рабів, які вірили, що їхнє рабство - веління Бога», - написав вчений у своєму блозі.

Етвілл заявляє, що римляни, втомлені від повстань єврейських сект, які чекали Месію-воїна, вдалися до психологічної війни. Вони створили конкуруючу віру - історію про мирного Месію, який закликав коритися і платити податки.

«Вони [римляни] припустили, що аби зупинити поширення ревностної єврейської місіонерської діяльності, кращим способом було створення конкуруючої системи переконань», повідомив Етвілл prweb.com

«Замість того, аби надихати на опір, цей Месія закликав підставляти другу щоку і по-пацифістськи закликав євреїв коритися Цезарю та платити податки Риму».

Пан Етвілл продовжує: «Хоча християнство може бути втіхою для декого, воно також може бути дуже руйнівним і репресивним, підступною формою контролю свідомості, що призвело до сліпого прийняття кріпосного права, бідності і війн упродовж всієї історії свого існування.

Донині, особливо в Сполучених Штатах, воно використовується для створення підтримки війни на Близькому Сході».

Етвілл говорить, що зробив відкриття, коли вивчав Новий Завіт паралельно з «Іудейської війною» Йосипа Флавія (єдино збережений від першої особи історичний нарис першого століття про Юдею). За словами Етвілла, "послідовність подій та місця проповідей Ісуса більш-менш збігаються з послідовністю подій і місцями військової кампанії Тита Флавія в описі Йосипа". Етвілл підсумовує, що біографія Ісуса сконструйована на базі "більш ранніх історій, але особливо на основі біографії одного з римських кесарів".

Теорія Етвілла - одна з багатьох так званих "біблійних конспірологічних теорій".

Джозеф Етвілл закликає скептиків кинути йому виклик 19 жовтня в Conway-залі в Лондоні, де відбудеться презентація його праці, а опісля, ймовірно, відбудеться жвава дискусія.

Додаткову інформацію можна знайти на сайті www.covertmessiah.com.Тит Флавій Веспасіан (лат. Titus Flavius Vespasianus, 30 грудня 39 р. — 13 вересня 81 р.), на відміну від батька, свого повного тезка Веспасіана, увійшов в історію під особистим ім’ям Тит — римський імператор (79 — 81 рр.) з династії Флавіїв.

Йосип Флавій (лат. Josephus Flavius *бл. 37 — †бл. 100) — єврейський історик.

Батько Йосипа Флавія належав до священицького роду, а його мати походила з царського роду Хасмонеїв-Маккавеїв. Йосип здобув блискучу освіту, не тільки єврейську, але і грецьку. У віці 26 років він їздив до Риму як захисник декількох іудейських священиків, звинувачених прокуратором Феліксом і відправлених в ланцюгах до Риму. Тут Йосип завдяки євреєві Алігуру, придворному акторові Нерона, познайомився з дружиною Нерона Попеєю і через неї виклопотав прощення священикам. Після повернення до Єрусалиму виявив, що євреї готуються повстати проти римського правління, і не відчуваючи ентузіазму, був вимушений до них приєднатися. Йосипу була доручена оборона Галілеї, тобто північної частини Палестини, проте його дії були малоуспішними і витримавши 47-денну облогу у місті Йотапате, він у 67 році потрапив в полон до майбутнього імператора Веспасіана. Щоб врятувати собі життя і допомогти співвітчизникам після їх неминучої поразки, Йосип запропонував свої послуги Веспасіану і до кінця війни був перекладачем у нього і його сина Тіта, а також посередником між римлянами і євреями. Після падіння Єрусалиму в 70 році Йосип відправився до Риму, де отримав римське громадянство і пенсію.

Йосип відомий працями, що дійшли до нас на грецькій мові — «Юдейська війна» (про повстання 66—70) і «Іудейські старожитності» (де викладена історія євреїв від створення світу до Іудейської війни). Як і трактат «Проти Апіона», вони мали на меті ознайомити античний світ з історією і культурою євреїв і розвінчати стійкі упередження проти цього народу.

 


Share/Bookmark